سفارش تبلیغ
صبا ویژن
 
 
فنون و تکنیک ها و نکته های آشپزی+هنری
 
 
آن کس که بی دانش دست به کاری زند بیش از آنکه اصلاح کند تباه می سازد [پیامبر خدا صلی الله علیه و آله] 
»» پوست کندن باقالا راه اول: باقالای درسته را برداشته و با کارد از

پوست کندن باقالا

راه اول: باقالای درسته را برداشته و با کارد از بالا تا پایین به روی باقالا بکشید . با فشار مختصری مغز باقلا بیرون خواهد پرید.
راه دوم: برای جدا کردن پوست دوم باقالا روی پوست اول آن کمی نمک بپاشید و پس از پنج دقیقه پوست آن را جدا کنید.نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » نصرت ( سه شنبه 90/12/23 :: ساعت 5:30 عصر )

»» نحوه پاک کردن ماهی هر نوع ماهی , درسته , با سرودم یا فیله ویا ت

 نحوه پاک کردن ماهی

هر نوع ماهی , درسته , با سرودم یا فیله ویا تکه تکه شده را بایستی قبل از پختن بخوبی شست وتمیز نمود وعملیات زیر را انجام داد:
? شکم آنها را خالی نموده باله های آنها را ببرید(بریدن باله ها بیشتر برای زیباتر جلوه دادن ماهی طبخ شده است. ماهی بدون سرودم نه تنها اشتها آور است بلکه سرخ کردن آن هم آسانتر است).
در ماهیهائی که دارای باله خار مانند هستند, بایستی ابتدا این زوائد بریده شوند در غیر اینصورت خارها ممکن است دستها را زخمی نمایند. اسکلت استخوانی اتصال باله ها به بدن ماهی بایستی به دقت وبا احتیاط جدا شود.
? بریدن باله ها: ماهی را از پهنا روی تخته آشپزخانه خوابانده وبا قیچی تیز باله های پشتی , شکمی , مخرجی وسینه ای آنرا ببرید.
اگر ماهی دارای خارهای تیز است , بهتر است با یک چاقوی نوک تیز در امتداد طرفین باله ها شکافی بوجود آورده وباله ها را از اسکلت استخوانی آن جدا نمایید.
? تراشیدن فلسها : دم ماهی را با دست چپ نگه داشته وبا چاقوی معمولی ویا لبه اره ای که در دست راست دارید فلسها را با حرکت چاقو از دم به طرف سرماهی پاک کنید(برای جلوگیری از پاشیدن وپراکنده شدن فلسها به اطراف می توان ماهی را در ظرف بزرگ پرآب قرارداد وفلسها را داخل آب پاک کرد.)پس از تراشیدن فلسها ماهی را خوب شستشو دهید.
? جدا کردن استخوانهای ماهی:
برای بیرون آوردن استخوانهای ریز ماهی بایستی ابتدا با چاقو غشایی را که آنها را احاطه نموده است , جدا نمود. اینکار را می توان در مورد ماهیهایی که دارای تیغهای بزرگ هستند مانند ماهی کپور , سفید , آزاد وغیره انجام داد.در مورد ماهیهائی که تیغهای ریزتری دارند آنها را بایستی با دست جدا کرد.
? جدا کردن تیغهای جانبی:
برای این منظور ماهی شکم باز شده کامل را آنقدر باز می نمائیم تااستخوانها وتیغهای پشتی وجانبی که داخل عضلات قراردارند وبوسیله غشاء پوشیده اند معلوم شوند.غشاء را با چاقو جدا کرده وتیغها را یک یک با دست از ستون مهره جدا می نمائیم.
برای جدا کردن ستون مهره ها با قیچی آشپزخانه ستون مهره ها را از نزدیکترین نقطه به سرماهی ببرید. سپس قسمت بریده شده را با دست راست گرفته وبا احتیاط آنرا به طرف دم کشیده وجدا نمائید(از این زوائد می توانید برای تهیه سوپ استفاده کنید).نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » نصرت ( سه شنبه 90/12/23 :: ساعت 5:27 عصر )

»» از بین بردن بوی کلم _ وقتی هر نوع کلم را درون ظرفی گذاشته و خیا

 از بین بردن بوی کلم

_ وقتی هر نوع کلم را درون ظرفی گذاشته و خیال دارید آن را بپزید، قبل از آنکه در ظرف را بگذارید، یک ورقه نان خشک روی کلم قرار دهید. بوی کلم را خواهد گرفت. البته پس از پخته شدن باید تکه‌های نان را برداشت.
_ برای کاهش بوی نامطبوع کلم به هنگام طبخ، یک فنجان کوچک سرکه را روی چراغ خوراک‌پزی بگذارید.
_ روش دیگر برای از بین بردن بوی کلم یا گل‌کلم آن است که هنگام پختن، اندکی آبلیمو به آن بیفزایید.
_ یکی دو تکه نان بیات داخل آبی که کلم در آن می‌‌پزد، بیندازید و پس از طبخ، نان را از سطح آب و از داخل کف خارج سازید.نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » نصرت ( سه شنبه 90/12/23 :: ساعت 5:24 عصر )

»» اوزان مورد نیاز در هر خانوادهای برای اندازهگیری برای کارهای آشپز

 اوزان مورد نیاز
در هر خانواده‌ای برای اندازه‌گیری برای کارهای آشپزی و شیرینی‌پزی که بتواند بر طبق اصول انجام دهد نیاز به دانستن این اوزان می‌باشد که تعدادی از آنها بیشتر سر و کار داریم به شرح زیر است:
یک مثقال 4/6 گرم
یک سیر 16 مثقال = 75 گرم
یک چارک 10 سیر = 160 مثقال = 750 گرم
یک کیلو 13 سیر و 5 مثقال و 8 نخود = 1000 گرم
یک من 40 سیر = 3 کیلوگرم
یک گرم 10 دسی گرم = 100 سانتی‌گرم = 100 میلی‌گرم
یک کیلوگرم 061/0 پودر روسی
یک ری 4 من تبریز = 12 کیلوگرم
یک خروار 100 من تبریز = 12 کیلوگرم
یک نخود 1935/0 گرم
یک پاوند 453/0 گرم
یک من تبریز 640 مثقال
یک اونس 350/28 گرمنوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » نصرت ( سه شنبه 90/12/23 :: ساعت 5:20 عصر )

»» تلخی بادنجان را از بین ببرید همین که بادنجان را پوست کندید، آن

 تلخی بادنجان را از بین ببرید

همین که بادنجان را پوست کندید، آن را درون آب نمک بیندازید. سپس آن را از آب نمک خارج ساخته و با یک حوله کاغذی‌، آهسته روی آن بزنید تا خشک شود. آنگاه آماده طبخ می‌‌باشد.
بادنجان را پوست کنده‌، به وسیله چاقو از چهار طرف روی آن شکاف طولی ایجاد کنید. سپس روی آن نمک زده و بگذارید مدتی بماند، تلخی آن خارج خواهد شد.نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » نصرت ( سه شنبه 90/12/23 :: ساعت 5:19 عصر )

»» راهنمای پختوپز صحیح بههنگام تهیه غذاها اغلب با دستکاری بیش از ح

 راهنمای پخت‌وپز صحیح

به‌هنگام تهیه غذاها اغلب با دستکاری بیش از حد و افزودن ادویه‌جات، سس‌های مختلف و چاشنی‌های رنگین و خوشمزه، طعم اصلی غذا را می‌پوشانیم. در یک تغذیه سالم نه تنها در افزودن مخلفات و مواد معطر افراط نمی‌شود، بلکه به روش‌های طبح هر چه سبک‌تر و در بسیار موارد به حفظ طعم اصلی مواد خام اولیه ارجحیت داده می‌شود. در اینجا به نکاتی چند در تهیه خوراکی‌ها می‌توان مدنظر داشت اشاره می‌کنیم:
حتی‌المقدور نباید خارجی‌ترین برگ‌های سبزیجات را از آن‌ها جدا نمود، مگر اینکه واقعاً خراب و بلا استفاده باشند. چون درست همین برگ‌ها سرشار از مواد مغذی‌اند. گیاهانی که ریشه آن‌ها مصرف خوراکی دارد، مثل هویج و سیب‌زمینی را نباید پوست کرد. کافی است آن‌ها را زیر آب جاری و با برس مخصوص سبزیجات، کاملاً شستشو بدهیم و به‌دقت ضدعفونی کنیم. زیرا بیشتر مواد مغذی در پوست متمرکز شده‌اند.
سبزیجات را باید بلافاصله پس از شستشو مصرف کرد. شستشوی قبلی به سرعت باعث از بین رفتن طراوت آن‌ها می‌شود. حتی آماده کردن سبزیجات برای مصرف باید به لحظه آخر موکول نمود. هر چه بیشتر در معرض هوا و نور باشند، با سهولت بیشتری ویتامین‌های خود را از دست می‌دهند به‌عنوان مثال سبزی‌های سالادی، اگر به‌صورت تمیز و خرد کرده و بسته‌بندی شده خریداری شوند مسلماً آسایش بیشتری به‌همراه خواهد داشت، اما از ویتامین‌ها و مواد مغذی فقیرتر خواهند بود.
مصرف گاه به گاه نباتات و سبزیجات خام مفید است به این دلیل که حرارت طبخ، بخشی از اندوخته ویتامین غلات را نابود می‌سازد (ویتامین C و ویتامین گروه B نسبت به گرما حساس‌ترند) حتی غلات را می‌توان به صورت خام مصرف کرد. برای سهولت مصرف خام می‌توانیم آن‌ها را در آب ولرم شیر یا آب گوشت خیس کنیم. بالعکس موادی هستند که برای خنثی شدن برخی عناصر موجود در آن‌ها، باید حتماً به صورت پخته مصرف شوند. مثل حبوبات، سفیده تخم‌مرغ و سیب‌زمینی، پختن گوشت و ماهی نیز یک تضمین بهداشتی بر علیه رشد و نمو میکروب‌هاست. جهت یک تغذیه سالم کارشناسان پخت با بخار را برای سبزیجات و ماهی، و انواع کوکو و سبزیجات و پخت مستقیم بر روی آتش (کباب کردن) را برای گوشت و ماهی و سبزیجات و نباتات توصیه می‌کنند.قبل از طبخ غذا، نکات زیرا را مورد توجه قرار دهید:
- هرگز گوشت قطعه قطعه شده را در آب خیس نکنید، زیرا این امر موجب از بین رفتن بخشی از موادغذائی آن می‌گردد.
- قسمت‌هائی که دیرپزترند مانند گوشت ران یا سردست را بهتر است جهت چرخ کردن در نظر بگیرید.
- از مصرف بیش از حد روغن خودداری کنید بیشتر از روغن مایع نباتی (مانند روغن ذرت یا آفتابگردان) استفاده کنید.
- از حداقل نمک ممکن استفاده کنید و بیشتر آبغوره و یا لیموی خشک در تهیه غذا استفاده کنید.
- قبل از قرار دادن تخم‌مرغ در آب، پوست روئی آن را به‌خوبی با آب بشوئید.
- جهت شستشوی سبزی آن را برای مدتی طولانی در آب قرار ندهید. برای ضدعفونی کردن آن یک قاشق مرباخوری جوش‌شیرین را در 4 لیتر آب ریخته و سپس برای مدت 10 دقیقه سبزی‌ها را در آن قرار دهید و سپس مجدداً آن را با آب سرد آبکشی کنید.
- سعی کنید غذاهای مختلف را بیشتر به صورت آب‌پز تهیه کنید و از سرخ کردن آن‌ها بپرهیزید.
سبزی را چگونه خشک کنیم:
اول برگ‌های زرد و پلاسیده سبزی را از ساقه آن جدا کنید و بعد بقیه را خوب بشوئید. سبزی‌ها را به‌صورت دسته درآورده و انتهای آن را با نخ محکم ببندید و در جای گرم و خشک و دور از نور مستقیم آفتاب، به‌صورت واژگونه آویزان کنید. پس از خشک شدن کامل برگ‌های آن‌ها را با دست فشار داده و خرد کنید و در ظروف سربسته نگهداری نمائید. این روش مانع نفوذ گردوغبار به داخل سبزی‌ها شده و رنگ آن نیز سبز باقی می‌ماند.
- آشپزخانه محل پخت‌ و پز و نگهداری موادغذائی است بنابراین رعایت اصول بهداشتی در آن در کیفیت و بهداشت موادغذائی مؤثر است.
- برای جلوگیری از ورود حشرات (مگس، پشه و سوسک) به پنجره‌ها توری نصب کنید.
- برای جلوگیری از انتشار ورود سوسک به آشپزخانه روی مجاری فاضلات (کف شورها) را سمپاشی کنید.
- موادغذائی فاسدشدنی را در یخچال نگهداری کنید.
- سبزیجات را حتماً ضدعفونی کنید.
- اگر زخم باز در بدن (خصوصاً در ناحیه دست) دارید هنگام آشپزی آن را ببندید.
- بهداشت فردی نظیر شستن دست با صابون، کوتاه کردن ناخن‌ها، تمیز نگهداشتن لباس را رعایت کنید.
- هنگام پخت و پز مستقیماً روی موادغذائی عطسه نکنید.
- از وسایلی که خراشیده شده یا زنگ زده برای پخت و پز استفاده نکنید.
- از انبار کردن موادغذائی به مقدار زیاد بپرهیزید.
- موادغذائی انبار شده (مانند پیاز و سیب‌زمینی) را هر چند وقت یکبار کنترل کنید تا در صورت فاسد شدن تعدادی از آن‌ها، بقیه فاسد نشوند.
- برای جلوگیری از انتشار سوسک، زیر کابینت‌ها، یخچال و اجاق را تمیز نگهدارید.
- اگر قصد دارید علیه حشرات سمپاشی کنید ابتدا لوازم آشپزخانه را از آشپزخانه خارج کنید و بعد از سمپاشی محیط آشپزخانه را تا چند ساعت ببندید و سپس کلیه سطوح خصوصاً داخل کابینت‌ها را بشوئید تا از مسمومیت جلوگیری شود.نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » نصرت ( سه شنبه 90/12/23 :: ساعت 5:17 عصر )

»» روش پختن نخود فرنگی وقتی می خواهید نخود فرنگی را بپزید ، آن را ب

 روش پختن نخود فرنگی
وقتی می خواهید نخود فرنگی را بپزید ، آن را با غلاف بپزید بعد از پختن ، نخود فرنگی از غلاف جدا می شود و روی آب می آید در ضمن نخود فرنگی طعم بهتری می گیرد.نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » نصرت ( سه شنبه 90/12/23 :: ساعت 5:14 عصر )

<      1   2   3   4   5   >>   >
»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

چیز کیک تیرامیسو
oggy اورجینال اوگی و سوسکها یک سریال انیمیشن فرانسوی است 155/67
روشهای کلی طبخ آبزیان 1_ جوشانیدن : این روش منحصراً برای سوپ بک
تخممرغ خام یا پخته برای تعیین این که تخممرغ پخته است یا خام، آن
نکاتی در مورد لوبیا سبز لوبیا سبز برای همه کس مفید است. به شرطی
نکاتی در مورد قارچ قارچ تازه در مدت چند دقیقه کاملا میپزد وهرگز
جداکردن سرخ کردنیهای چسبیده وقتی غذاهای سرخ کردنی به ته ظرفمیچسب
کندن کاکل ذرت با یک حوله کاغذی مرطوب از بالا به پایین روی بلالها
پاک کردن میگو و پخت آن غیر از ماهی ها جانوران دریایی دیگری نظیر
شیرینی و کیک در تهیه شیرینیها و کیکها که در منزل پخته وآماده می
جوشاندن غذاهای خمیری اگر غذاهای خمیری نظیر اسپاگتی، ماکارونیوغیر
نگهداری پنیر ? چند راه نگهداری پنیر ? برای جلوگیری از خشک شدن پ
نکاتی که در هنگام پخت مرباها، باید مورد توجه قرار گیرد 1) میوه
نکاتی که در هنگام پخت مرباها، باید مورد توجه قرار گیرد 1) میوه
رب گوجه فرنگی سالم در صورتی که رب گوجه فرنگی یا آب گوجه فرنگی ب
[همه عناوین(152)]


جملات قصار، سخنان آموزنده، کوکو گردو و گوشت، کوکوی شامی، کوکوی م[3] . رموز خانه داری ? مغز گردوی سالم اگر می خواهید مغز گردو را سالم ا[3] . نکاتی که در هنگام پخت مرباها، باید مورد توجه قرار گیرد 1) میوه[2] . مواظب باشید انگشت‌هایتان را نخورید! در این مطلب به شما 7 تکنیک[2] . وقتی ماهی خوشمزه می شود برای به حداقل رساندن بوی ناخوشایند ماهی[2] . چند نکته غذایی ? از بین بردن بوی غذا: چنانچه خانه شما از بوی غذ[2] . چه‌ کار کنیم‌ شیر سر نرود ? برای‌ آنکه‌ شیر شما هنگام‌ جوشیدن‌[2] . اگر غذای شما... - اگر غذای شما بیش از حد بوی سیر گرفته است می ت[2] . اگر نخواهید سبزی را خرد کنید لازم نیست سبزی را خرد کنید سبزی را[2] . برنج خوشمزه‌تر! ? چند نکته در مورد پخت برنج 1) برای اینکه برنج[2] . بریدن پنیر قبل از بریدن پنیر،همیشه کارد را گرم کنید.ملاحظه خواهی[2] . ، آب نبات قیچی، حلوا زنجبیل، لوز نارگیلی، حلوای آجیل، کیک باقلوا[2] . ، آبگوشت بزباش، آبگوشت ساده سنتی، آبگوشت متفاوت، آبگوشت بادنجان، . ، آش ماست سبزوار، آش گوجه‌سبز، دوغا آشی ( آش دوغ آذربایجان)، آش . ، آلورا چینی، خمیر فوندانت، دسر تنگ ماهی، کرم دورنگ باواریا، ژله . ، بادنجان و کدوی توپر، خوراک کدو حلوایی، رولت اسفناج همراه با سس . ، بال مرغ با سس سیر، اسنک فیله مرغ، سینی بادمجان با مرغ، سینه مر . ، پنکیک کدو، خوراک سبزیجات لذیذ، املت، دلمه فلفل گیاهی، الحمص، ق . ، خوراک گوشت بره وسبزیجات، خوراک هویج و گوشت آب پز، انتخاب صندلی . ، خورش فسنجان با پسته رفسنجان، چکدرمه ترکمن صحرا، دمی سیرداغی عد . ، خورش فسنجان با مایکروویو، گراتن بروکلی، گراتن مرغ، گراتن باقلا . ، خورش نعنا جعفری و گوجه سبز، خورش مرغ مکزیکی، خورشت فسنجان، خور . ، دمپختک، پلو نخود فرنگی، پلوی استانبولی، پلو شوشتری، لوبیا پلو . ، رولت گوشت فرانسوی، کروکت گوشت، پوف طلایی، سوشی با گوشت ( ژاپنی . ، سالاد براکلی، سالاد بادمجان، سالاد کاری، سالاد برنج و میگو، سا . ، سالاد میسور، سالاد مرغ و سیب زمینی، سالاد گل کلم، سالاد کرفس، . ، سالاد کالباس یا سالاد ژامبون، سالاد کلم پیچ با هویج، سالاد تن . ، سوفله پنیر، سوفله ژامبون، سوفله بادنجان، سوفله مرغ یا ماهی، سو . ، سیب زمینی تنوری با طعم سیر، رولت کالباس، قارچ و پنیر سوخاری، پ . ، شکلات خرمایی، قطاب یزد، کاکا، باقلوای رشته ای، برشتوک نخودچی، . ، شکلات موزائیک با روکش، شیرینی دو رنگ بادام و شکلات، شیرینی نار . ، فیله استیک پیتزا یولا، کیش اسفناج و پنیر، پیتزا دو ذوقی، پیتزا . ، کرپ گوشت و قارچ، پنکیک گوشت، کروکت گوشت مخصوص، استیک شترمرغ با . ، کیک فلیپینی، کیک سیب و دارچین، کیک آدم برفی، کیک پرتقال و کاکا . ، گل آرایی با گل خشک و پرندگان کوچک، تزییین گل خشک، گل آرایی Nag . ، گیاه پاپیتال بزرگ و شکوفه - گل بلندر، گل مخملی - بلندر، ساخت پ . ، ماهی آزاد در فر، ماهی و میگو در سس گوجه فرنگی تند، ماهی شکم پر . ، ماهی شکم پر در فر، غذای ساده تن ماهی، عدس پلو با میگو، ماهی گر . ، ماهی قزل آلا و کدو سبز خوش مزه، خوراک مرغ و تره فرنگی، پور? گو . ، مربای گلابی، کمپوت، نکاتی‌ در مورد کمپوت‌ها، کمپوت گوجه‌سبز، ک . ، مرغ با خردل و پنیر، مرغ سوخاری اسپایسی، مرغ همراه با سبزیجات، . ، نان میلک رول، نان مغزدار گردوئی، نان مغزدار -، نان لقمه، نان گ . ، نان نارگیلی، شیرینی نارگیلی، نان گردویی، کاراسون، شیرینی فانتز . ، نوشیدنی مخلوط میوه ای، قهوه فرانسوی با کاکائو، شیر با زعفران، . ، نکات مهم برای تهیه کرم، دسر ژله با میوه، ژله طبیعی، کرم دو رنگ . ، هات چاکلت فندقی، پودینگ برنج و خرما، کباب میوه ای با سس مخصوص، . ، کوکوی گل کلم، کوکوی ماهی شیر، ناگت مرغ، کوکوی اسفناج با پنیر پ . ، کیک آلبالو، کیک فوندات، کیک بانانالوف، کیک با سفیده تخم مرغ، گ . ، کیک منگو، کیک ماست و لیمو، کیک لیمو و زردآلو، کیک فنجانی فوری، . 12 فرمان برای شیرینی‌پزی عید 1) اگر می‌خواهید شیرینی‌هایی با . 5 توصیه آشپزی از بهترین سرآشپزهای جهان جیمی اولیور یکی از شناخت . oggy اورجینال اوگی و سوسکها یک سریال انیمیشن فرانسوی است 155/67 . آبگوشت سوخته اگر یک قاشق شربت خوری کره بادام زمینی به آ بگوشت اض . آبمیوه منجمد اگر می خواهید از آبمیوه ای استفاده کنید که در یک ف . آشپزی با روغن کمتر با د‌اشتن اطلاع از چگونگی نگهد‌اری مواد‌ غذا . از بین بردن بوی کلم _ وقتی هر نوع کلم را درون ظرفی گذاشته و خیا . از بین بردن پلاسیدگی کاهو و کرفس کمی آبلیمو در آب سرد ریخته سپس . اگر طعم غذا را دوست ندارید. بعضی از افراد در دهان خود احساس طعم . بوی بد برای جلوگیری از انتشار بوی نامطبوع آشپزخانه در فضای ساختم . بیرون راندن حشرات از سبزیجات برای اینکه حشرات داخل سبزیجاتی مانن . پاک کردن میگو و پخت آن غیر از ماهی ها جانوران دریایی دیگری نظیر . پختن اسفناج برای پختن اسفناج کمی آب داخل ظرف اسفناج بریزید و حر . پوست کندن باقالا راه اول: باقالای درسته را برداشته و با کارد از . پوست کندن سیر می توانید سیر را برای چند دقیقه داخل آب گرم قرار د . پیمانه و قاشق های اندازه گیری استفاده از پیمانه ها و قاشق های ا . تلخی بادنجان را از بین ببرید همین که بادنجان را پوست کندید، آن . ته چین 1)‌اولین نکته‌ای که باید در تهیه این غذا درنظر داشته با . توصیه های لازم درآماده سازی وطبخ آبزیان 1) در شستشوی ماهی از آب . جداکردن‌ سرخ‌ کردنی‌های‌ چسبیده‌ وقتی‌ غذاهای‌ سرخ‌ کردنی‌ به‌ ت . جلوگیری از پلاسیده شدن هویج قبل از گذاشتن هویج درون یخچال سر هوی . اوزان مورد نیاز در هر خانواده‌ای برای اندازه‌گیری برای کارهای آش . این سرخ کردنی ها روغنی برای چند بار سرخ کردن مناسب است که نقطه . با گوشت و مرغ ناپز چه کنیم ? گوشت ناپز؛ یک قاشق شربت خوری سرکه . بادمجان بادمجان میوه گیاهی کوتاه و یک ساله است که در پخت غذاهای . برای پختن شیرینی برای اینکه شیرینی بد بو و بد طعم نشود، ظرف‌های . برای‌ کدبانوی‌ ایرانی‌ ? سبزیجات‌ را سریع‌ بپزید برای‌ آن‌ که‌ . چیز کیک تیرامیسو . حبوبات هنگام پختن نخود و لوبیا و سایر حبوبات،هیچگاه به آن نمک نز . خشک کردن گوجه فرنگی اگر پیدا کردن گوجه فرنگی خشک سخت است راحت و . دانستنی‌های‌ آشپزی‌ آبگوشت و آش آبگوشت‌ باید با حرارت‌ ملایم‌ پ . درست بپزیم ? جوشاندن به‌علت اینکه آب دارای گرمای ویژه بالایی اس . دستورات لازم جهت پخت سبزی ? سبزی ها را به مدت زیاد در آب خیس نک . رب گوجه فرنگی سالم در صورتی که رب گوجه فرنگی یا آب گوجه فرنگی ب . چند نکته برای بهبود روش پخت و استفاده از موادغذائی سبزیجات را ق . چند نکته راجع به برنج 1) برای اینکه برنج شما سفید شود می توانید . چه نوع روغنی برای سرخ کردن بهتر است؟ از آنجائیکه در روش سرخ کرد . چطور بستنی درست می شود، یک نوشیدنی دلچسب برای مهمانی تابستانی، ک . چگونه بپزیم! ? نکاتی برای طبخ خورش‌ها 1) ابتدا گوشت خورش را کمی . چگونه‌ سویا را خوش‌ طعم‌ کنیم‌؟ در ابتدا باید سویا را در داخل‌ . چند نکته درباره مرغ و تخم مرغ از آن جا که گوشت مرغ بسیار آسیب پ . یک مخلوط آجیلی مخلوط آجیلی گندم، شاه‌دانه و برنجک نیز ازجمله ای . ‌روغن داغ را در ظروف پلاستیکی‌ ‌نریزید هرگز برای سرخ کردن مواد . موز نارس اگر موز نارس باشد ، پوست آن سبز است . از خوردن موزی با . موز نارس، جملات قصار، سخنان آموزنده، کوکو گردو و گوشت، کوکوی شام . نحوه پاک کردن ماهی هر نوع ماهی , درسته , با سرودم یا فیله ویا ت . نحوه ی دم کردن صحیح چای ? نحوه ی دم کردن چای: چای رو میشه با چن . نخود فرنگی و باقلا سبز در نقطه انجماد اگرچه یخ زدن یا انجماد، ب . نکات مهم و ضروری در آشپزی و شیرینی پزی هر کسی که حداقل یک بار شی . نکات‌ کدبانوگری‌ ? سیب‌ زمینی‌ با نمک‌ اگر مایلید یک‌ سیب‌زمینی . نکاتی‌ درباره‌ خوراکی‌ها ? فلفل‌ نمکی‌ از آن‌ جا که‌ در بیشتر غ . نگهداری‌ پنیر ? چند راه نگهداری‌ پنیر ? برای‌ جلوگیری‌ از خشک‌ . نکات آشپزی طعم پرتقالی و توت فرنگی خامه برای دادن طعم و مزه پرت . نکات تهیه کوفته کوفته از غذاهای اصلی ایرانی است که مطابق طبع ما . نکات سودمند شستشوی‌ سبزیجات‌ یکی‌ از مهم‌ترین‌ عوامل‌ پیشگیری‌ . نکات لازم برای تهیه خورش ها - مواد خورش را از روز قبل آماده کنی . نکاتی برای آشپزخانه ? اگر می‌خواهید آب لیموی بیشتری از لیمو به‌ . نکاتی برای هم زدن سفیده تخم مرغ 1) سفیده باید تازه باشد. 2) سف . نکاتی در مورد برنج «برنج » مانند گندم از دو قسمت تشکیل شده است. . نکاتی درباره ترشی ظرفی را که در آن ترشی می اندازید باید از شیشه . نکاتی درباره سیب زمینی ? جلوگیری از ترک خوردن سیب زمینی اگر می . نکته های طلایی برای پخت یک نان عالی شاید تهیه نان مصرفی روزانه . هر کدبانو باید بداند برای اینکه نان سفید به‌راحتی بریده شود، کا . همبرگر سلامت نکاتی که با به کار بردن آنها می‌توان همبرگر سالم‌ت . هنگام پخت مرباها ? نکاتی که در هنگام پخت مرباها، باید مورد توجه . روش پختن نخود فرنگی وقتی می خواهید نخود فرنگی را بپزید ، آن را ب . روش شستن سبزی‌ها - سبزی‌ها را پس از شستشو با آب معمولی، آن‌ها ر . روش فرم دهی زرده تخم‌مرغ هم زدن زرده به خاطر آن است که حجم آن ز . روش‌های مختلف طبخ سرخ کردن، برخلاف عقیده اکثر مردم در یک رژیم ک . ریزه کاری مواد غذایی ? برای تمیز کردن پنیر پیتزای چسبیده به ظرف . ریزه کاری های آشپزی . . . پیتزا یک غذای تقریبا حاضری اما خوشمزه . سبز ماندن سبزیجات اگر مایلید سبزی آش یا سبزیجات دیگر مانند نخود . سرآشپز پاسخ می دهد ?طرز تهیه سس قارچ و گوجه چگونه است؟ نیم کی . سفره گیلانم آرزوست غذاهای گیلانی غذاهایی خوش‌طعم و بو، با ظاهری . سیب زمینی داغ در سرمای زمستان برای داشتن سیب زمینی تنوری معرکه، . سیب زمینی ? جلوگیری از ترک خوردن سیب زمینی : اگر می خواهید هنگا . سیر سیر در آشپزی هم به شکل پخته کاربرد دارد و هم خام و به غذا ط . شیرینی‌ و کیک‌ در تهیه‌ شیرینی‌ها و کیک‌ها که‌ در منزل‌ پخته‌ و . طرز تهیه آلو بخارا و لواشک اگر شما از کسانی هستید که آلوی قطره . طرز تهیه چیز کیک تیرامیسو . عمل آوری میگو میگو یکی از لذیذترین غذاهای دریایی است که در بیشت . فوت آشپزی ? برای تشخیص تخم مرغ تازه ، آن را در یک کاسه آب سرد ب . کاستن طعم‌های اضافی از غذا اگرچه از زمستان سرد هنوز خبری نیست و . کندن کاکل ذرت با یک حوله کاغذی مرطوب از بالا به پایین روی بلالها . گوجه فرنگی های بدون پوست پوست گوجه فرنگی را به شکل x چاک داده و . گوجه فرنگی هنگام پختن گوجه فرنگی مقدار خیلی کمی شکر به اندازه یک . ماکارونی خمیر شده اگر غذاهای خمیری نظیر اسپاگتی،ماکارونی و غیره . مصرف شیر پاستوریزه اگر شیر پاستوریزه بیش از 48 ساعت در یخچال باق . مقیاس‌های آشپزی طباخی از جمله هنرهائی است که قدمت طولانی دارد و .